Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PSMN1R9-80SSEJ
Hersteller:
Paket:
LFPAK88 (SOT1235)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
APPLICATION SPECIFIC POWER MOSFE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.5075
$6.5075
10
$5.58125
$55.8125
100
$4.651105
$465.1105
500
$4.103886
$2051.943
1000
$3.693486
$3693.486
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 17140 pF @ 40 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 232 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.9mOhm @ 25A, 10V |
| Supplier Device Package | LFPAK88 (SOT1235) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.6V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 80 V |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 340W (Ta) |
| Package / Case | SOT-1235 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 286A (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PSMN1R9 |