NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PSMN8R5-100ESQ
Hersteller:
Paket:
I2PAK
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
486
$0.589
$286.254
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 5512 pF @ 50 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 111 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8.5mOhm @ 25A, 10V |
| Supplier Device Package | I2PAK |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 263W (Tc) |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tj) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Bulk |