PSMNR70-30YLHX
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PSMNR70-30YLHX
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
LFPAK56, Power-SO8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 300A LFPAK56
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4852 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 157 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.82mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 2mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 268W (Ta)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 300A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V