PT0402JR-7W0R2L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PT0402JR-7W0R2L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 5% 1/8W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W