YAGEO
Produkt-Nr.:
PT0603FR-7W0R1L
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
RES 0.1 OHM 1% 1/5W 0603
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.26885
$2.6885
25
$0.20482
$5.1205
50
$0.15219
$7.6095
100
$0.11324
$11.324
250
$0.095646
$23.9115
500
$0.081966
$40.983
1000
$0.062453
$62.453
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 100 mOhms |
| Series | PT |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | YAGEO |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |