PT0805FR-070R24L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PT0805FR-070R24L
Beschreibung:
RES 0.24 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W