PT10LH01-252A2020-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT10LH01-252A2020-S
Beschreibung:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Auf Lager : 313
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2.5 kOhms
Series PT10
Power (Watts) 0.15W