PT15LH06-252A2020-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT15LH06-252A2020-S
Beschreibung:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Auf Lager : 5831
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2.5 kOhms
Series PT15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W