PT15NV24-224A2020-E
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT15NV24-224A2020-E
Beschreibung:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Auf Lager : 5097
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Resistance 220 kOhms
Series PT15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W