PT2010JK-070R51L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PT2010JK-070R51L
Hersteller:
YAGEO
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 0.51 OHM 5% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 510 mOhms
Series PT
Power (Watts) 0.75W, 3/4W