PT2512FK-7W0R26L
YAGEO
Produkt-Nr.:
PT2512FK-7W0R26L
Beschreibung:
RES 0.26 OHM 1% 2W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 260 mOhms
Series PT
Power (Watts) 2W