PTC10LV10-503A1010
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PTC10LV10-503A1010
Beschreibung:
POT 50K OHM LINEAR
Auf Lager : 4896
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series PTC-10
Power (Watts) 0.33W