PTC10MH01-103A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PTC10MH01-103A2020
Beschreibung:
10 MM - CERAMIC POTENTIOMETER TH
Auf Lager : 2022
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PTC-10
Power (Watts) 0.33W