Wolfspeed, Inc.
Produkt-Nr.:
PTVA035002EV-V1-R250
Hersteller:
Paket:
H-36275-4
Charge:
-
Beschreibung:
RF LDMOS FET 500W, 390 - 450MHZ
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Configuration | Dual, Common Source |
| Current Rating (Amps) | 10µA |
| Current - Test | 500 mA |
| Voltage - Rated | 105 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | H-36275-4 |
| Power - Output | 500W |
| Series | - |
| Package / Case | H-36275-4 |
| Voltage - Test | 50 V |
| Technology | LDMOS |
| Mfr | Wolfspeed, Inc. |
| Frequency | 390MHz ~ 450MHz |
| Noise Figure | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Gain | 18dB |
| Base Product Number | PTVA035002 |