Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PUMB11,115
Hersteller:
Paket:
6-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PREBIAS 2PNP 50V 6TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2755
$0.2755
10
$0.2261
$2.261
100
$0.119985
$11.9985
500
$0.078945
$39.4725
1000
$0.053684
$53.684
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Resistor - Base (R1) | 10kOhms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 300mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 10kOhms |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 5mA, 5V |
| Base Product Number | PUMB11 |