NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PUMB2,115
Hersteller:
Paket:
6-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
NEXPERIA PUMB2 - SMALL SIGNAL BI
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
11225
$0.0285
$319.9125
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Resistor - Base (R1) | 47kOhms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 300mW |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 47kOhms |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 5V |
| Base Product Number | PUMB2 |