Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PUMZ2,115
Hersteller:
Paket:
6-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN/PNP 50V 0.15A 6TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.285
$0.285
10
$0.2356
$2.356
100
$0.12483
$12.483
500
$0.082118
$41.059
1000
$0.055832
$55.832
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz, 190MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 150mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 5mA, 50mA / 500mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN, PNP |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 300mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 1mA, 6V |
| Base Product Number | PUMZ2 |