Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PXT4401,115
Hersteller:
Paket:
SOT-89
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 40V 0.6A SOT89
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3306
$3.306
100
$0.24719
$24.719
500
$0.194199
$97.0995
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-243AA |
| Power - Max | 1.1 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 1V |
| Base Product Number | PXT4401 |