Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PXTA14,115
Hersteller:
Paket:
SOT-89
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN DARL 30V 0.5A SOT89
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.494
$0.494
10
$0.4028
$4.028
100
$0.274455
$27.4455
500
$0.205865
$102.9325
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 125MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 100µA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Package / Case | TO-243AA |
| Power - Max | 1.3 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20000 @ 100mA, 5V |
| Base Product Number | PXTA14 |