Zuhause / Single Zener Diodes / PZS515V1BAS-AU_R1_000A1
minImg
PZS515V1BAS-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Produkt-Nr.:
PZS515V1BAS-AU_R1_000A1
Paket:
SOD-123
Beschreibung:
SILICON ZENER DIODE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 3 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V