Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PZT2907A,115
Hersteller:
Paket:
SOT-223
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 60V 0.6A SOT223
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.456
$0.456
10
$0.323
$3.23
100
$0.162735
$16.2735
500
$0.144248
$72.124
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.15 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Base Product Number | PZT2907 |