Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
PZTA42-TP
Hersteller:
Paket:
SOT-223
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 300V 0.2A SOT223
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3021
$3.021
100
$0.181355
$18.1355
500
$0.167922
$83.961
1000
$0.11418
$114.18
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2mA, 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1 W |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 30mA, 10V |
| Base Product Number | PZTA42 |