Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PZTA42,115
Hersteller:
Paket:
SOT-223
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 300V 0.1A SOT223
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.38
$0.38
10
$0.3287
$3.287
100
$0.24529
$24.529
500
$0.192717
$96.3585
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 2mA, 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.2 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 30mA, 10V |
| Base Product Number | PZTA42 |