PZU16B1A115
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
PZU16B1A115
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
SOD-323
Beschreibung:
DIODE ZENER 16V 320MW SOD323
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms