PZU3.9B2L,315
NXP Semiconductors
Produkt-Nr.:
PZU3.9B2L,315
Hersteller:
NXP Semiconductors
Paket:
DFN1006-2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
NOW NEXPERIA PZU3.9B2L - ZENER D
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms