Q-680110005009I
Amphenol Custom Cable
Produkt-Nr.:
Q-680110005009I
Beschreibung:
CBL ASSY RPSMA-MCX PLUG-SCKT 9"
1st Connector RP-SMA Plug
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector MCX Socket
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 9.000" (228.60mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style RP-SMA to MCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz