Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
Q10AP6DQ
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
Q10 SERIES: DIFFUSE; RANGE: 0.5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | IP67, NEMA 6P |
| Response Time | 3ms |
| Sensing Distance | 19.685" (500mm) |
| Output Configuration | PNP - Light-ON |
| Sensing Method | Diffuse |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Connector, M8 |
| Series | Q10 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Mfr | Banner Engineering Corporation |
| Cable Length | 5.906" (150.00mm) |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |