QAP2J105JRP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QAP2J105JRP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 5% 630VDC AXIAL
Auf Lager : 126
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.850" W, 0.469" T x 1.575" L (21.60mm, 11.90mm x 40.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series QAP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF