QAP2J154JRP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QAP2J154JRP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.508" W, 0.248" T x 1.181" L (12.90mm, 6.30mm x 30.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series QAP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 0.15 µF