QAP2J155KRP
Nichicon
Produkt-Nr.:
QAP2J155KRP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.913" W, 0.531" T x 1.811" L (23.20mm, 13.50mm x 46.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series QAP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 1.5 µF