QBASS40YG0
QT Brightek (QTB)
Produkt-Nr.:
QBASS40YG0
Hersteller:
QT Brightek (QTB)
Beschreibung:
DISPLAY 14SEG 0.4" SGL GRN 16SMD
Benutzer handbuch
Color Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
Millicandela Rating 3mcd
Product Status Active
Series QBASS40XXZ
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 16-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Display Type 14-Segment, Alphanumeric
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr QT Brightek (QTB)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V