QBT-40/16-SS30M
Qualtek
Produkt-Nr.:
QBT-40/16-SS30M
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
HEATSHRINK 40/16MM-30M
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.630" (16.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Orange-Red
Recovered Wall Thickness 0.098" (2.49mm)
Material Polyolefin (PO), Halogen Free
Product Status Active
Series QBT
Shrinkage Ratio 2.5 to 1
Type Tubing, Bus Bar
Length 98.4' (30.0m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 1.575" (40.01mm)