QFS-032-04.25-L-D-A
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFS-032-04.25-L-D-A
Beschreibung:
CONN RCPT 64POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 10mm, 11mm, 14mm