QFS-032-04.25-L-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFS-032-04.25-L-D-DP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY RCP 64P SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Power Q2™ QFS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 10mm, 11mm, 14mm