QFS-052-06.25-S-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFS-052-06.25-S-D
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN RCPT 104POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 104
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.356" (9.04mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Power Q2™ QFS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 12mm, 13mm, 16mm