QFS-078-06.25-SL-D
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFS-078-06.25-SL-D
Beschreibung:
CONN RCPT 156POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 156
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.356" (9.04mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Power Q2™ QFS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 12mm, 13mm, 16mm