QFSS-016-04.25-L-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFSS-016-04.25-L-D-DP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q2™ QFSS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm