QFSS-026-04.25-H-D-GP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFSS-026-04.25-H-D-GP
Beschreibung:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 52
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm