QFSS-026-04.25-L-D-PC8
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QFSS-026-04.25-L-D-PC8
Beschreibung:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 68 (52 + 16 Power)
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (16), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm