QMK212BJ472KG-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
QMK212BJ472KG-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 250V X5R 0805
Auf Lager : 2873
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4700 pF