QRM8-078-05.0-S-D-A-GP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QRM8-078-05.0-S-D-A-GP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
.8MM Q RATE TERMINAL WITH EDGE R
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 156
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.307" (7.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series QRate® QRM8
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Array, Male Pins
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 10mm, 12mm