QSB15048WS15
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB15048WS15
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series QSB15048W (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 92.5%