QSB35048S28
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB35048S28
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 28V 350W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (350W)
Power (Watts) 350 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 92.5%