QSB40048S28
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB40048S28
Hersteller:
XP Power
Paket:
Full Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 28V 400W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 14.3A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%
Mfr XP Power
Features Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency UL
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series QSB
Power (Watts) 400 W