QSB60048S28P
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB60048S28P
Hersteller:
XP Power
Paket:
Full Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 28V 700W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series QSB (600W)
Power (Watts) 700 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 91%