QSB7524S12
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB7524S12
Hersteller:
XP Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 75W
Auf Lager : 7
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 86%