QSB7524S24
XP Power
Produkt-Nr.:
QSB7524S24
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 75W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 86%