QSE-014-01-H-D-DP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QSE-014-01-H-D-DP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 28
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.128" (3.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QSE
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm