QSH-020-01-C-D-DP-GP
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QSH-020-01-C-D-DP-GP
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN DIFF ARRAY RCP 40P SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.128" (3.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QSH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Ground Bus (Plane), Mating Flange
Mated Stacking Heights 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm