QSS-025-01-H-D-LS2
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
QSS-025-01-H-D-LS2
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.143" (3.63mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QSS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane), Mating Flange
Mated Stacking Heights 5mm